Bekir Yılmaz İlköğretim OkuluYıllar önce Ömür Dede Mevkiinin öğrencileri okullara gitmekte büyük sıkıntılar yaşıyorlardı. Bu sıkıntıların başında da ulaşım geliyordu. Giderek kalabalıklaşan mevki, günden güne tercih edilir hale geliyor ve nüfus her geçen gün biraz daha fazlalaşıyordu. Zaman içerisinde Ömür Dede Mevki mahalle konumuna dönüştü ve okul ihtiyacı ön plana çıkarak zorunlu hale geldi.Bu gerçekten hareketle Bekir Yılmaz ve eşi Emire Yılmaz’ın varisleri Ahmet,Abidin ve Nejat Yılmaz sahip oldukları arsayı okul yapılması için bağışladılar. Arsa üzerine Devlet tarafından yaptırılan okula BEKİR YILMAZ İLKÖĞRETİM OKULU adı verildi. Okul 2 Kasım 1990 tarihinde 1. Kademede 215; 2. Kademede 135; toplamda 350 öğrenci ile fiilen eğitim öğretime başladı.

Bekir Yılmaz İlköğretim Okulu 14 derslikli olarak; 13 Mart 1991 tarihinde törenle açıldı. Açılış törenine dönemin Sağlık Bakanı Halil Şıvgın da katıldı. Dönemin İlçe Kaymakamı Hasan Özhan ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Muzaffer Ünalan okulun kuruluşu aşamalarında taktir ve şükranlarla anılacak katkılarda bulunmuşlardır.

Bekir Yılmaz İlköğretim Okulu açılınca Yıldırım Beyazıt İlköğretim Okulu ve Çubuk İlköğretim Okulu’na devam eden öğrenciler nakil olarak alındılar. Bekir Yılmaz İlköğretim Okulu ilk mezunlarını 1991 yılında vermiştir.

Bekir Yılmaz İlköğretim Okulu’nun ihata duvarı 1993 yılında mahalli imkanlarla yapılmıştır. Kalabalıklaşan nüfusla birlikte okulun öğrenci sayısı da kısa sürede artış gösterdi. Uzun süre ikili eğitim öğretimle hizmet veren okul pek çok başarıya imza attı.

Telefon : 0 (312) .8376848